Kõiges Su kõrval

EELK Perekeskus korraldab täna, 20.detsembril info- ja tänuürituse „Vägivallavabalt pühadele vastu – ühe mehe muutumise lugu“

Kell 14.00-17.30 Hilton Tallinn Park Hotelli aadressil F. R. Kreutzwaldi tn 23.

EELK Perekeskus tegutseb alates 2014. aastast perede ja laste heaolu suurendamise nimel läbi nõustamise ja koolituste. Aitame ka peresuhetes vägivalda kasutanud meestel muuta väljakujunenud käitumist ning võtta vastutust oma tegude eest.
Info- ja tänuüritusel soovime tänada meie partnereid usalduse ja koostöö eest ning tutvustada järgmise aasta plaane. Selles on meil abiks Soomes vägivalla tõkestamise programmi Lyömätön Linja läbinud pereisa, muusik Wellu Rowaltz ja psühhoterapeut-koolitaja Miika Peltonen. Wellu Rowaltz räägib oma kogemuste põhjal sellest, mis omab mehe jaoks võtmetähtsust vägivalla tõkestamisel, samuti lähisuhtevägivalla tekkepõhjustest seoses mehe rolliga ja peale lahkuminekut isaks olemisega.
EELK Perekeskus on tänaseks juba kolm aastat tulemuslikult abistanud peresid perevägivalla mustri katkestamisel. Meie “Sisemise kindluse” sotsiaalprogrammi gruppides osalenud meeste pered on saanud abi individuaalselt. Meestegruppide eesmärgiks on lõpetada vägivald, parandada kõikide pereliikmete turvalisust. Töötame inimestega, kes on tarvitanud vägivalda oma perekonnas, lähisuhtes või kardavad, et võivad seda teha. Perekeskuse nõustajad on läbimas Soome Espoo “Lyömätön Linja” keskuse vägivallatöö spetsialistide vägivalla hindamise ja tõkestamise metoodika koolitust ning olnud ise koolitajaks jõustruktuuride ametnikele, kuidas tulla toime vägivalda tarvitanud klientidega. Meie fookuses on alati lapse heaolu ja turvalisuse parandamine, et Eesti tulevik oleks turvalisem ja helgem.
PÄEVAKAVA:
14.00 – 14.15 Sissejuhatus, EELK perekeskuse juhataja Pia Ruotsala
Avasõnad Tallinna abilinnapea Tõnis Mölder ja justiitsminister Urmas Reinsalu
14.15 – 14.25 EELK Perekeskuse perekeskne perevägivalla katkestamise mudel,
Pia Ruotsala
14.25 – 15.25 Lugu mehe muutusest, isa ja muusik Wellu Rowaltz räägib isiklikku lugu.
Vägivalla tõkestamise protsess mehe elus, Lyömätön Linja psühhoterapeut-koolitaja Miikka Peltonen
15.25 – 15.35 Kuidas saab EELK Perekeskus aidata?
Renee Nahkur, meeste vägivalla katkestamise grupid 2018. aastal.
Mirjam Tinno, EELK Haapsalu Perekeskuse avamine 18.01.2018.
15.35 – 15.50 Küsimuste voor
15.50 – 16.00 Jõulurahu õnnistamine Eestimaa peredesse, EELK peapiiskop Urmas Viilma
16.00 – 16.30 KOHVIPAUS

Infopäeva korraldamist toetavad EV Sotsiaalministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallinna linna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet, Lääne-Harju vald, Viimsi vald, Suomen Lähetysseura, ELY ja Lyömäton Linja Espoossa ry ning Hilton Tallinn Park Hotell.

Comments are currently closed.